Trenerzy

ANNA FILIPOWSKA
Anna Filipowska – akrobatyka to jej pasja! Związana z tym sportem od 20 lat. Była zawodniczka klubu AZS-AWF Katowice, wielokrotna mistrzyni Polski w Akrobatyce Sportowej, reprezentantka kraju na mistrzostwach Świata i Europy juniorów oraz seniorów. Największe osiągnięcie to 5 miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorów w Akrobatyce Sportowej. Wystąpiła także w show „Mam talent” gdzie prezentowała zachwycające pokazy akrobatyczne.

Anna Filipowska jest magistrem Wychowania Fizycznego w Katowicach, trenerem klasy II dyscypliny sportu- akrobatyka sportowa, instruktorem sportu-gimnastyka, instruktorem rekreacji ruchowej fitness, instruktorem gimnastyki korekcyjnej.

Po zakończeniu kariery zawodniczej kontynuowała swoją przygodę z akrobatyką jako artysta sceniczy – akrobata. Brała udział w światowej klasy produkcjach akrobatyczno -cyrkowych takich jak Chimelong International Circus- Chiny , Phantasialand Wintergarden show- Niemcy, Costa Crociere – Włochy oraz wiele wiele innych.

W piątej edycji programu Mam Talent zdobyła w finale 3 miejsce, gdzie zaprezentowała między innymi najbardziej widowiskowy taniec w kielichu.

Specjalizuje się w pokazach akrobacji w kielichu wody, wykonuje pokazy 3ki akrobatycznej i pokazy tańca na rękach. Jej mocną stroną są również pokazy na szarfie oraz żyrandolu akrobatycznym. Jako jedna z uczestniczek programu „Mam talent” prezentowała pokazy artystycznej akrobatyki na najwyższym poziomie.
Joanna Gemlik
Menager klubu SK Talent

Trener akrobatyki powietrznej od 2016 roku.

Ukończyła studium trenera akrobatyki sportowej.

W swojej karierze wytrenowała wiele medalistek Mistrzostw Polski, Europy i Świata.

Do pracy z dziećmi podchodzi z dużym zaangażowaniem, pasją i uśmiechem.
Łukasz Krzysztof Świrk – Człowiek Flaga
Dwukrotny finalista programu Mam Talent,
polski wspinacz, zdobywca Pucharu Świata 2011 we wspinaczce sportowej na czas, czterokrotny zdobywca Pucharu Polski we wspinaczce na czas, dwukrotny Mistrz Polski we wspinaczce na czas.
Daniel Wichary
Trenował Akrobatykę Sportową w klubie Dosir Sokolnia Chorzów przez ponad 10 lat do 2018 roku. Członek kadry Narodowej, gdzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata oraz Europy. Największe osiągnięcie sportowe to zdobycie 6 miejsca na Mistrzostwach Świata we Francji w 2014 roku w kategorii dwójki mieszane 11-16 lat.

Wraz z grupą Acro Team Silesia w 2015 roku osiągnął 2 miejsce w programie Mam Talent..
Sara Kreis
Mistrzyni Polski, Mistrzyni Europy oraz Vice Mistrzyni Świata na powietrznym kole.
Julia Wojciechowska
Vice Mistrzyni Polski, Medalistka Mistrzostw Europy, zdobywczyni piątego miejsca na Mistrzostwach Świata w akrobatyce powietrznej .
JADWIGA KROWIAK
Dyplomowany tancerz, choreograf (poziom licencjata, Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi), magister psychologii (Uniwersytet Śląski w Katowicach), choreoterapeuta. Uczestniczka wielu projektów i warsztatów tanecznych w Polsce i za granicą (Izrael, Niemcy, Litwa, Węgry). Tancerka Art Color Ballet i akrobatka Opery Śląskiej w Bytomiu.

Doświadczenie taneczne zdobywała i szlifowała podczas stażu w ramach programu Erazmus + w zespole tańca Tanzmto Dance Company, Essen, Niemcy. Była gościem w zespole tańca Batsheva Dance Company- The Young Ensemble i uczestnikiem lekcji zespołu w technice gaga oraz obserwatorem prób, Tel-Aviv, Izrael. Tancerka w spektaklu zrealizowanym w ramach projektu Ciało jako medium; chor. Piotr Wach, Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, Bytom. Odbyła miesięczny staż w Teatrze Tańca Aura (Aura Dance Theater) w Kownie na Litwie gdzie m. in. miała możliwość zaprezentować się na profesjonalnej scenie z solówką własnego autorstwa "Speechless". Stypendystka programu Erasmus+, semestr zimowy na Litwie na Uniwersytecie w Kłajpedzie na wydziale tańca. W roku 2008 - 2010 była uczestniczką Studia Teatru Fizycznego, działającego przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. W roku 2013 – 2015 należała do grupy cyrkowej Carnival działającej w Łodzi, gdzie odkryła w sobie pasję do tańca w powietrzu i rozpoczęła pierwsze prezentacje tej techniki przed publicznością. W roku 2015 ukońcyła kurs dokształcający 40 godzin z Choreoterapii w Fabryce Kreatywności i Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie. W 2016 roku wzięła udział w 16 godzinnym kursie instruktorskim aerial jogi w Fitology w Warszawie. Uczestniczyła w szkoleniu zorganizowanym przez Fundację Miasto Projekt "Aerial Training in Social Circus", Aerials in social work’ workshop in Budapest in the frame of Social Circus without Borders, Visegradian project, (Taniec w powietrzu w pracy socjalnej, warsztaty w Budapeszcie w ramach projektu Cyrk społeczny bez granic, projekt Wyszehradzki), który odbył się w Inspiral Circus Space. Szkolenie prowadziła Isabel Van Maele, nauczycielka zajęć cyrkowych z Leuven, Belgia. Trenuje taniec w powietrzu na szarfach i kole w klubie SK – Talent w Katowicach.

Współpracuje z Fabryką Kreatywności w Chorzowie, Fundacją w Każdym Wieku w Chorzowie i Stowarzyszeniem św. Filipa Nereusza w Rudzie Śląskiej jako instruktor tańca, pracując z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi i seniorami. Na co dzień prowadzi zajęcia dla dzieci z gimnastyki przekazując im swoją pasję i umiejętności. Obecnie związana z Art Color Ballet i Operą Śląską w Bytomiu.
Paulina Koralik
Była zawodniczka Gimnastyki Artystycznej startująca w Turniejach Ogólnopolskich i Międzynarodowych. Od 6-ego roku życia związana z gimnastyką i sportem. Opiekun-wychowawca. Instruktorka sportu akrobatyka sportowa, instruktorka sportu gimnastyka artystyczna, instruktorka rekreacji ruchowej aquafitness oraz instruktorka fitness-nowoczesne formy gimnastyki. Oprócz gimnastyki interesuje się również szarfą powietrzną. Uczestniczyła w wielu szkoleniach i warsztatach z zakresu stretchingu oraz gimnastyki sportowej i akrobatyki. Absolwentka studiów I stopnia kierunku rekreacja ruchowa oraz studentka II stopnia na Akademii Wychowania Fizczynego w Katowicach. Od 2013 roku pracuje z dziećmi jako trenerka w klubach wyczynowych i rekreacyjnych na terenie Jaworzna, Gliwic i Katowic. Prowadząc treningi, jeżdżąc na zawody i obozy sportowe z dziećmi w pełni oddaje się swojej pasji i pracy.
Sebastian Pudlewski
Związany ze sportami akrobatycznymi od 13 lat.

Ukończył następujące kursy:
trenera personalnego,
podstawowy kurs pierwszej pomocy w miejscu pracy certyfikowany przez IFACC,
metodyka prowadzenia zajęć z gimnastyki sportowej dla dzieci,
kurs gimnastyki sportowej prowadzony przez stronę gymnasticsprogressions.com,
animator czasu wolnego.

Od kilku lat prowadzi treningi gimnastyczne w szkołach tańca oraz parkach trampolin. Pasjonat gimnastyki sportowej, street workoutu oraz anatomii. Swoją pasją zaraża innych i prezentuje ją w sposób bezpieczny. W swoich sportach czuje się jak ryba w wodzie.