SK TALENT

Trenuj to,
co tak naprawdę kochasz!

O SK TALENT

SK TALENT to zajęcia akrobatyczno-cyrkowe odbywające się na terenie Katowic i Mikołowa, Rudy Śląskiej i Gliwic. Mamy już za sobą drugi rok działalności. Jesteśmy dumni z tak szerokiego pola zainteresowania artystycznym wyrazem gimnastyki. Podsumowując oferujemy zajęcia dla dzieci i dorosłych, o oryginalnym i niepowtarzalnym charakterze.

Jadwiga Krowiak

TRAINER

Mistrzyni Świata w Akrobatyce Powietrznej. Dyplomowany tancerz, choreograf (poziom licencjata, Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi), magister psychologii (Uniwersytet Śląski w Katowicach), choreoterapeuta. Uczestniczka wielu projektów i warsztatów tanecznych w Polsce i za granicą (Izrael, Niemcy, Litwa, Węgry). 

Anna Filipowska

TRAINER | SEO

Mistrzyni Świata w Akrobatyce Powietrznej. Akrobatyka to jej pasja! Związana z tym sportem od 20 lat. Była zawodniczka klubu AZS-AWF Katowice, wielokrotna mistrzyni Polski w Akrobatyce Sportowej, reprezentantka kraju na mistrzostwach Świata i Europy juniorów oraz seniorów.

Joanna Gemlik

TRAINER | MANAGER

Mistrzyni Świata w Akrobatyce Powietrzej. Trener akrobatyki powietrznej od 2016 roku. Ukończyła studium trenera akrobatyki sportowej. W swojej karierze wytrenowała wiele medalistek Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Do pracy z dziećmi podchodzi z dużym zaangażowaniem, pasją i uśmiechem.

Nasz cel

Zarażamy pasją

 Staramy się zarażać pasją, podkreślać indywidualizm poprzez ekspresję emocji na przyrządach wykorzystywanych w sztuce cyrkowej. Do tej pory udało nam się zafascynować ponad dwieście osób w różnym przedziale wiekowym. Zrealizowaliśmy dwa obozy gimnastyczne. Uczestniczyliśmy w piątym Festiwali Akrobatyki i Gimnastyki w Żorach, Rodzinnych Targach Zdrowia w międzynarodowym centrum kongresowym w Katowicach, prezentowaliśmy umiejętności na 10-leciu MOSiRu w Radzionkowie. Zorganizowaliśmy galę finałową SK Talent Festiwal Sztuki Cyrkowej w Pałacu Młodzieży w Katowicach gdzie na deskach teatru wystąpiło 187 dzieci, a przedstawienie obejrzało 432 osoby. Jak klub SK Talent w dniach 29-30.06 wystartowaliśmy w mistrzostwach Polski w akrobatyce powietrznej. Nasza reprezentacja liczyła 23 osoby a nasz dorobek medalowy to pięć złotych, dwa srebrne, pięć brązowych.

W planach na najbliższy rok mamy realizację przedstawienia akrobatyczno-cyrkowego na deskach Domu Kultury lub Teatru na terenie śląska, a także dalsze pogłębianie umiejętności i sprawności fizycznej naszych podopiecznych.

Nasze lokalizacje

KATOWICE

MIKOŁÓW

RUDA ŚLĄSKA

NASZA PASJA

AKROBATYKA

Akrobatyka to piękny sport. Łączy elementy zarówno siły jak i baletu. Jest niesamowicie widowiskowa, uczy gracji ruchu . Daje bazę motoryczną dla niemal każdej innej dyscypliny sportowej. Rozwija zwinność, gibkość, koordynację ruchową oraz siłę.

Początki akrobatyki znane były już w starożytnym Egipcie gdzie stanowiła jedną z części obrządku pogrzebowego Grecji była nazywana thaumata czyli cudowność (lub thaumato-poija – pogoń za cudownością). Platon uważał, że sprzyja ona doskonaleniu osobowości. Natomiast Klaudiusz Galen (129-199 p.n.e.) sądził, że pewne jej elementy mają działanie profilaktyczne w utrzymaniu zdrowia i lecznicze np. w odzyskiwaniu zmysłu równowagi.

W XX wieku rozwinęła się akrobatyka sportowa (m.in. dzięki wprowadzeniu jej do sportów takich jak np. jazda figurowa i tańce na lodzie). Na jej rozwój miał również wpływ renesans sztuki cyrkowej, gdzie pojawiły się elementy akrobatyki chińskiej mającej mniej siłowy charakter.

KONTAKT

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE!