Artykuły

Czym jest powietrzna szarfa ? Czy jest Aerial Silk/ Aerial Tissue?

24.01.2017

Powietrzna szarfa inaczej tissue lub silk to rekwizyt stosowany w zajęciach zwanych aerial dance. Wykonana jest z elastycznego materiał zwykle o długości od 3 do 15 m podczepionego do sufitu lub stalowej konstrukcji. Poprzez szereg wiązań, owinięć nóg i rąk, oraz korpusu artyści wspinają się na duże wysokości wykonując niezwykle widowiskowe elementy akrobatyczne. Ze względu na niepowtarzalny urok i poezję tkaniny jest jednym z najchętniej wykorzystywanych tanecznych rekwizytów. Szarfy powietrzne wykorzystywane są do ćwiczeń siłowych jak i rozciągających, pozwalają odciążyć ciało, oraz zrelaksować je po całym dniu pracy. Dodatkowo zajęcia z wykorzystaniem aerial silk pobudzają wyobraźnie pozwalają być bardziej kreatywnym .

Czym są koła powietrzne?

24.01.2017

Koło powietrzne inaczej zwane Aerial Ring/Lyra lub Aerial Hoop jest przyrządem wykonanym ze stali lub aluminium o okrągłym kształcie przypominającym tradycyjny hula hoop. Może być zawieszone na jednym lub dwóch punktach w zależności od preferencji i umiejętności artysty.

Początki Aerial Hoop nie są jasne pierwsze wzmianki o wykorzystaniu tego przyrządu w sztuce cyrkowej pochodzą z połowy XX wieku. Od 2002 roku koła powietrzne na stałe zagościły w przedstawieniu cyrkowym ,,Varekai’’ realizowanym przez Cyrk Du Soleil.

W ślady po nim poszły kolejne wielkie produkcje Circus Oz, Flying Fruit Fly Circus i National Institute of Circus Arts przyczyniając się do ogromnej popularyzacji tego aktu na całym świecie.Niesamowita giętkość, siła, gracja, i technika wykonywania elementów został doceniona również poza światem cyrkowym. Na przestrzeni ostatnich lat Aerial Hoop nabrało bardziej komercyjnego charakteru jako nowa dziedzina zwana Cricus Fitness.