SK TALENT

Uwolnij swój talent!

O SK TALENT

SK TALENT to zajęcia akrobatyczno-cyrkowe odbywające się na terenie Katowic i Mikołowa, Rudy Śląskiej i Gliwic. Mamy już za sobą drugi rok działalności. Jesteśmy dumni z tak szerokiego pola zainteresowania artystycznym wyrazem gimnastyki. Podsumowując oferujemy zajęcia dla dzieci i dorosłych, o oryginalnym i niepowtarzalnym charakterze.

Jadwiga Krowiak

TRAINER

Jadwiga Krowiak – Mistrzyni Świata w Akrobatyce Powietrznej, trener reprezentacji Klubu na zawodach krajowych i międzynarodowych.

Anna Filipowska

TRAINER | SEO

Ania Filipowska Niekłań- właściciel klubu, Mistrzyni Świata wiata w Akrobatyce Powietrznej, Finalistka 5 edycji Mam Talent.

Joanna Gemlik

TRAINER | MANAGER

Joanna Gemlik menager Klubu Sk Talent, Mistrzyni Świata w Akrobatyce Powietrznej.

Nasz cel

Zarażamy pasją

 Staramy się zarażać pasją, podkreślać indywidualizm poprzez ekspresję emocji na przyrządach wykorzystywanych w sztuce cyrkowej. Do tej pory udało nam się zafascynować ponad dwieście osób w różnym przedziale wiekowym. Zrealizowaliśmy dwa obozy gimnastyczne. Uczestniczyliśmy w piątym Festiwali Akrobatyki i Gimnastyki w Żorach, Rodzinnych Targach Zdrowia w międzynarodowym centrum kongresowym w Katowicach, prezentowaliśmy umiejętności na 10-leciu MOSiRu w Radzionkowie. Zorganizowaliśmy galę finałową SK Talent Festiwal Sztuki Cyrkowej w Pałacu Młodzieży w Katowicach gdzie na deskach teatru wystąpiło 187 dzieci, a przedstawienie obejrzało 432 osoby. Jak klub SK Talent w dniach 29-30.06 wystartowaliśmy w mistrzostwach Polski w akrobatyce powietrznej. Nasza reprezentacja liczyła 23 osoby a nasz dorobek medalowy to pięć złotych, dwa srebrne, pięć brązowych.

W planach na najbliższy rok mamy realizację przedstawienia akrobatyczno-cyrkowego na deskach Domu Kultury lub Teatru na terenie śląska, a także dalsze pogłębianie umiejętności i sprawności fizycznej naszych podopiecznych.

Nasze lokalizacje

KATOWICE

CHORZÓW

GLIWICE

SOSNOWIEC

TYCHY

NASZA PASJA

AKROBATYKA

Akrobatyka to piękny sport. Łączy elementy zarówno siły jak i baletu. Jest niesamowicie widowiskowa, uczy gracji ruchu . Daje bazę motoryczną dla niemal każdej innej dyscypliny sportowej. Rozwija zwinność, gibkość, koordynację ruchową oraz siłę.

Początki akrobatyki znane były już w starożytnym Egipcie gdzie stanowiła jedną z części obrządku pogrzebowego Grecji była nazywana thaumata czyli cudowność (lub thaumato-poija – pogoń za cudownością). Platon uważał, że sprzyja ona doskonaleniu osobowości. Natomiast Klaudiusz Galen (129-199 p.n.e.) sądził, że pewne jej elementy mają działanie profilaktyczne w utrzymaniu zdrowia i lecznicze np. w odzyskiwaniu zmysłu równowagi.

W XX wieku rozwinęła się akrobatyka sportowa (m.in. dzięki wprowadzeniu jej do sportów takich jak np. jazda figurowa i tańce na lodzie). Na jej rozwój miał również wpływ renesans sztuki cyrkowej, gdzie pojawiły się elementy akrobatyki chińskiej mającej mniej siłowy charakter.

Główna lokalizacja

ul. Rolna 43, 

40-555 Katowice

Kontakt

Telefon: 575 562 762
Email: biuro@sk.talent@gmail.com