O SK TALENT

Pragniemy Państwu zaoferować nowoczesne formy gimnastyki. Na naszych zajęciach wykorzystujemy latające koła i szarfy. Sztuka akrobatyki powietrznej , którą niegdyś można było podziwiać wyłącznie w przedstawieniach akrobatycznych czy ekranach telewizora  jest dostępna u nas na zajęciach!  Nasz autorski program szkoleniowy indywidualnie dopasowany jest do poziomu umiejętności. Każdy , kto ma ochotę poczuć siłę latania może skorzystać z naszych zajęć. Bazujemy na podstawowych elementach akrobatycznych, ponieważ to właśnie akrobatyka jest naszą podstawą do wykonywania coraz to trudniejszych ewolucji powietrznych.

 

 

akrobatyk zajęcia

Akrobatyka

Akrobatyka to piękny sport. Łączy elementy zarówno siły jak i baletu.  Jest niesamowicie widowiskowa, uczy gracji ruchu . Daje bazę motoryczną dla niemal każdej innej dyscypliny sportowej. Rozwija zwinność, gibkość, koordynację ruchową oraz siłę.

Początki akrobatyki znane były już w starożytnym Egipcie gdzie stanowiła jedną z części obrządku pogrzebowego Grecji była nazywana thaumata czyli cudowność (lub thaumato-poija – pogoń za cudownością). Platon uważał, że sprzyja ona doskonaleniu osobowości. Natomiast Klaudiusz Galen (129-199 p.n.e.) sądził, że pewne jej elementy mają działanie profilaktyczne w utrzymaniu zdrowia i lecznicze np. w odzyskiwaniu zmysłu równowagi.

W XX wieku rozwinęła się akrobatyka sportowa (m.in. dzięki wprowadzeniu jej do sportów takich jak np. jazda figurowa i tańce na lodzie). Na jej rozwój miał również wpływ renesans sztuki cyrkowej, gdzie pojawiły się elementy akrobatyki chińskiej mającej mniej siłowy charakter.

Akrobacje na szarfie

Szarfa , tissue lub jedwabna wstążka to nazwy dla elastycznego, złożonego na pół , pionowo zawieszonego materiału o długości od 5 do 20 metrów. Artysta za pomocą wiązań, plątań dłoni wspina się na materiał wykonując pozycje gimnastyczne takie jak szpagaty, wygięcia, arabeski.  Gimnastyka ta wykonywana jest do muzyki tworząc bardzo widowiskowe przedstawienie.

Gimnastyka na szarfach została zapoczątkowana w 1959 roku . We francuskiej szkole cyrkowej. Jeden z absolwentów wykonał jako pierwszy pokaz akrobacji na jedwabnej wstążce.

Od 1959 do 1998 szarfa została oficjalnie uznana jako rekwizyt do pokazów akrobatyczno- cyrkowych.  Popularność w świecie artystyczno-cyrkowym rekwizyt ten zyskał w 1998 roku po niesamowicie spektakularnym wystąpieniu artystki Isabelle Vaudelle Chasse w przedstawieniu Quidam Cirque Du Soleil.

W dzisiejszych czasach gimnastyka na szarfach jest bardzo znana i lubiana w środowisku akrobatyczno-cyrkowym.  Wykorzystywana do zajęć rekreacyjno ruchowym pozwala na połączenie ćwiczeń gimnastycznych ze sztuką.

akrobacje na szarfie

Akrobacje na kole

Koło, które wykorzystujemy do powietrznych akrobacji to metalowa obręcz o średnicy około 1 metra. Zawieszona do sufitu na wysokość około 1 metra nad ziemią. Powietrzne koło wykorzystywane jest w sztuce cyrkowej od 2500 tyś lat . Akrobaci za pomocą odpowiednich chwytów, wygięć ciała wykonują widowiskowe pozycje na wirującym kole.

Na zajęciach uczymy podstawowych pozycji, odpowiednich chwytów, zwisów. Pozy i figury wykonywane są podczas ruchu koła , dzięki czemu można poczuć się jak w śnie o lataniu. Zajęcia mają charakter rekreacyjny . Naszym celem jest zwiększenie elastyczności, siły przy odrobinie cyrkowego szaleństwa . Podczas ćwiczeń towarzyszy muzyka. Tworzymy choreografie taneczno-akrobatyczne na kole. Zajęcia pozwalają poczuć się wolnym i nieograniczonym niczym jak ptak.

Trenując z SK Talent…

  • Twoje umiejętności akrobatyczne znacznie się poprawią,
  • Zwiększysz swoją siłę i gibkość,
  • Nauczysz się prawidłowej techniki wykonania poszczególnych elementów gimnastycznych,
  • Poznasz nowoczesne formy gimnastyczne takie jak akrobatyka na powietrznym kole i szarfie,
  • Masz możliwość uczestniczyć w zawodach na powietrznych kołach i szarfach,
  • Możesz zostać artystą cyrkowym i za pomocą swojej pasji zarabiać na życie, podróżować po całym świecie oraz przeżyć niesamowitą przygodę.